Обележили смо Светски дан енергетске ефикасности

04. март 2019. године

Ученици првог разреда Средње школе УШЋЕ су у склопу редовне наставе на предметима Екологија и Образовање за одрживи развој обележили Светски дан енергетске ефикасности (05. март).

Која је разлика између штедње енергије и енергетске ефикасности? Разлика између штедљивих и ЛЕД сијалица? Како да постанемо енергетски ефикасни? – то су само нека од питања на која су наши ученици у оквиру данашњег предавања добили одговоре од своје професорке Даниеле Кузмановић.

Ученици су овом приликом сазнали како минималним променама својих свакодневних навика могу допринети већој енергетској ефикасности, а уједно  повећати и економичност својих домаћинстава, а сутра и компанија у којима ће радити.

Ове недеље нас очекују многобројне интересантне активности у којима ће наравно образовање бити на првом месту.