Učenici brinu o svom i tuđem zdravlju

1.12.2017.

U skladu sa motom spotski-zdravo-bezbedno koga će se Srednja škola UŠĆE pridržavati u pogledu vaspitanja i obrazovanja svojih đaka, 1.12.2017. godine, učenicima naše škole iz Beograda, ali i izdvojenog odeljenja iz Trstenika, omogućeno je da prisutvuju predavanju o reproduktivnom zdravlju mladih i zaštiti od polno-prenosivih bolesti, a povodom obeležavanja Svetskog dana borbe protiv SIDE.

Učenici iz Beograda pratili su predavanje putem video-link-a, jedne od brojnih pogodnosti koje naša škola nudi.

Prenos su započeli učenici iz Trstenika, koji su tom prilikom spremili svoja interesantna predavanja na datu temu, pokazavši da su i te kako upućeni u ono o čemu pričaju.

Nakon toga usledilo je predavanje doktorke iz Trstenika, koja im je istakla koliko je važno preuzeti odgovornost za sopstveno zdravlje, ali i za zdravlje druge osobe. Tek kada su upućeni u sve posledice rizičnog seksualnog ponašanja, onda stiču osnovu za buduće iskreno i odgovorno angažovanje u ličnim vezama.

Kratak video prilog možete pogledati ovde.