Neispričana priča o Svetom Savi

28.01.2019.

O životu i radu Svetog Save, kao i o njegovom značaju za srpski narod toliko je toga rečeno. Tokom školovanja i odrastanja učili su nas da je Sveti Sava simbol srpske nacije i da je upravo on učio svoj narod šta je ljubav, mirenje, praštanje, znanje, istinoljublje, čast i dostojanstvo. Zbog svega toga i mi se u Srednjoj školi UŠĆE trudimo da oplemenjujemo naše đake i da sledimo put koji je započeo naš najvažniji prosvetitelj. Odgovornost je na nama.

U našoj školi obeležili smo ovaj praznik na pomalo drugačiji način. Profesorka Gordana priredila je interesantno i neobično predavanje – Neispričana priča o Svetom Savi, potrudivši se da pronađe manje poznate detalje iz života i rada ovog sveca i da sa time upozna i đake i zaposlene. Bilo je zanimljivo i mnogo toga novog smo naučili…