Predstava Majstori, Majstori u Pozorištu Boško Buha

U okviru redovnog plana rada sekcije iz Srpskog jezika i književnosti, naši učenici imali su priliku da u Pozorištu Boško Buha odgledaju komediju Majstori majstori, po tekstu Gorana Markovića, a u režiji Milana-Mime Karadžića.

Predstava Majstori, Majstori u Pozorištu Boško Buha

Predstava je rađena na osnovu legendarnog istoimenog jugoslovenskog filma, snimljenog 1980. godine, u režiji Gorana Markovića, koji je i pisao tekst za ovaj film. Priča predstave ostala je ista kao u filmu. Smeštena je u jednu beogradsku osnovnu školu, krajem 70-ih godina. U predstavi igra veliki broj naših poznatih glumaca, kao i deca iz Škole glume Nenada Nenadovića i Dadova.

Svako od naših učenika, ali i nastavnika, sigurno se poistovetio sa barem jednim od likova u predstavi. Sa takvim utiscima i upoređivanjima vratili smo se kućama, sa osmehom na licu .