Doktor za vaterpolo – gost Srednje škole UŠĆE

14.03.2018.

Srednja škola UŠĆE, kao deo Integrisanog obrazovnog sistema za društvene i prirodne nauke, ugostila je jednog od najvećih i najboljih sportista – g. Dejana Savića, bivšeg igrača šampionskih klubova i trenera vaterpolo reprezentacije Republike Srbije.

Bila nam je čast i zadovoljstvo biti u istoj sali sa ovom sportskom gromadom, osobom koja je poznata i cenjena na svim bazenima sveta. Inspirativno i motivišuće pričao je anegdote o crvenim kartonima, niskim udarcima, lepoti osećaja medalje oko vrata, sportskoj pravdi i nepravdi. Osetio se snažan duh pobednika, vođe koji nikada ne odustaje i veruje da može više i uvek ide dalje! Ono što je posebno naglasio to je da bilo koji sportista, bez obzira na karijeru i uspehe, nikada ne sme da zanemari svoje obrazovanje i opštu kulturu. Takav stav ima i prema svojim igračima.

Naši učenici zaista imaju priliku da uče od najboljih! Zahvalni smo mu na tome!