HUMANOST I SOLIDARNOST NA DELU

Učenici naše srednje škole „UŠĆE“, studenti naših Fakulteta za poslovne studije i pravo i Fakulteta za strateški i operativni menadžment, kao i svi zaposleni u studentskoj, pravnoj, finansijskoj i drugim službama, asistent i profesori, svakodenevno svojim mali gestom doprilose našoj ekološkoj ali i humanoj i solidarnoj akciji.

Ova i druge akcije koje se sprovode su deo ekoloških aktivnosti u okviru „EKO-NEDELJE“ Integrisanog obrazovnog sistema za društvene i prirodne nauke. Mada, naša „Eko-nedelja“ je deo „Eko-meseca“, deo „Eko-godine“, jer to je trajno opredeljene naših ustanova. Obrazovanje mladih je na prvom mestu ali ekološka solidarnost i svest nas čini odgovornim članovima društva.

Svaki čep koji skupimo u našim ustanovama je ugrađen u jedna invalidska dečija kojica i druga pomagala koja nečiji život čine kvalitetnijim, lakšim i lepšim. Zadovoljstvo i sreća svih učesnika u akciji je velika. Danas smo predali sabirnom centru naše prikupljene čepove iz proteklog meseca.

Čep po čep i nečiji život postaje lep! Akcija se nastavlja …