Naši učenici na 46. FESTU

02.03.2018.

Međunarodni filmski festival-FEST u Beogradu tradicionalno se organizuje više od 40 godina. Tih nekoliko dana, krajem februara, grad opusti, jer – svi su na FESTU!

Ulicama se širi energija festivala, koja ima vrlo važan zadatak – da kulturno obrazuje sve posetioce, proširi im filmske horizonte, udalji od banalnosti i premesti, bar na trenutak, u magični svet sedme umetnosti.

Ne želeći da naše đake lišimo tog zadovoljstva, poveli smo ih na ovogodišnji FEST. Ali, kako izabrati film od toliko ponuđenih?

Vođeni time da ih naučimo da razlikuju kvalitet od prosečnog i komercijalnog, čime su okruženi svakodnevno, opredelili smo se za film čuvenog meksičkog reditelja Giljerma del Tora Oblik vode.

Dobitnica brojnih nagrada, ova fantastična metafora o iskrenoj ljubavi, prijateljstvu, veri i usamljenosti, navela je đake na razmišljanje o tome koliko je teško biti drugačiji u današnjem svetu?

Od sada, pa nadalje, Srednja škola UŠĆE biće redovan posetilac ovog prestižnog festivala. Magija će se nastaviti…