Sećanje na žrtve stradanja u II Svetskom ratu – Holokaust

25. januar 2019. godine

U petak 25. januara osnivači Srednje škole UŠĆEFakultet za poslovne studije i pravo i Fakultet za informacione tehnologije i inženjerstvo su VI put po redu organizovali Naučnu konferenciju sa međunarodnim učešćem, pod nazivom Stradanje Srba, Jevreja, Roma i ostalih na teritoriji bivše Jugoslavije – opasnost istorijskog revizionizma, povodom obeležavanja 27. Januara – Međunarodnog dana sećanja na žrtve Holokausta.

Konferencija je održana u svečanoj sali Srednje škole UŠĆE.

Naši učenici imali su priliku da kroz neformalni čas istorije uče o stradanju Srba, Jevreja, Roma i ostalih na ovim prostorima, ali i da čuju o političkim problemima tj. posledicama Drugog svetskog rata, koje su prisutne i danas i koje će se na ovim prostorima osećati još mnogo godina.