Danas smo bili energetski efikasni

27.03.2018.

Učenici Srednje škole UŠĆE prisustvovali su interaktivnom predavanju na temu  Energetska efikasnost, održanom u prostorijama naše škole. Predavanju su se pridružili i studenti Fakulteta, osnivača naše škole.

Ovo predavanje veoma je značajno za naše učenike, pre svega za ekonomske tehničare, jer su imali priliku da saznaju kako je moguće da se na efikasan način u njihovom domaćinstvu, ili školi, racionalno, ekonomično koristi energija, uštedi novac i smanji račun za struju. Takođe, u okviru predavanja mogli su da se bolje upoznaju sa energetski efikasnim zgradama, kao i obnovljivim i neobnovljivim izvorima energije.

Predavanje je održao Predrag Đurković, ispred Elektroprivrede Srbije, iz sektora za odnose sa javnošću i Dijana Šarac -– koordinator programa Mladi eko-reporteri, a u ime organizacije Ambasadori održivog razvoja i životne sredine.

Predragu i Dijani zahvaljujemo se na poseti i radujemo se novom susretu.