Međunarodni festival dokumentarnog filma BELDOCS-TEEN-2017.

Učenici Srednje škole UŠĆE 10.05.2017. godine posetili su Dom omladine, kako bi prisustvovali projekciji filma OSUDE, koji je prikazan u okviru Međunarodnog festivala dokumentarnog filma BELDOCS-TEEN 2017.

Međunarodni festival dokumentarnog filma BELDOCS-TEEN-2017.

Ovaj rusko-poljski film prati priče četiri mladića u susretu sa vojnom komisijom, neposredno pred regrutaciju za vojsku. Film prikazuje generacijski jaz između mladih pacifista i staromodnog birokratskog sistema, gde svako veruje u sopstvena uverenja, međusobno se teško razumejući.

Međunarodni festival dokumentarnog filma BELDOCS-TEEN-2017.

Ni učenici, a ni nastavnici naše škole nisu ostali ravnodušni na hrabrost dečaka iz filma, koju su pokazali u borbi za svoja uverenja. Nakon filma, organizovana je diskusija u vezi sa filmom, gde su učenici razmenjivali mišljenja. Svrha polemike bila je u tome da učenici shvate koliko je razvoj kritičkog mišljenja važan za sazrevanje svakog mladog čoveka.

Međunarodni festival dokumentarnog filma BELDOCS-TEEN-2017.

Projekciju smo propratili sa uživanjem, sigurni u to da ćemo i dogodine biti posetioci ovog interesantnog i edukativnog festivala.