Učenici Srednje škole UŠĆE na svečanoj dodeli diploma

,,Ne uči, nego izmišljaj to što je nezamislivo. Budućnost će dokazati da smo imali pravo”, rekao je jedan od naših omiljenih pesnika- Mika Antić. U duhu te misli, svesni da je obrazovanje obavezno povezano sa kreativnošću i pomeranjem granica, učenici naše Srednje škole UŠĆE, Lazar, Natalija, Kristina i Nevena, na svečanosti povodom dodele diploma na Fakultetu za poslovne studije i pravo, izrecitovali su misli znamenitih ljudi, koji su ostavili trag u vremenu.

Duško Radović, Ajnštajn, Tagore, Mika Antić, Henri Ford, Roterdamski, Frenklin, Lao Ce, Moser i Volt Dizni – svako od njih je živeo u svom vremenu i ostavio trag u društvu. Ono što im je zajedničko je da su bili hrabri da svoje snove i ideje slede i ostvare, ne plašeći se nepoznatog i činjenice da možda neće biti prihvaćeni. Hrabri menjaju svet – to je ono što želimo da i učenici shvate, kada izađu iz naše škole. U protivnom, znanje koje steknu, biće uzaludno.